Rozmiar: 2578 bajtów Rozmiar: 1399 bajtów Rozmiar: 1562 bajtów
KURSY PROGRAM KORZYŚCI SZYBKIE CZYTANIE MIASTA ZAPISY FAQ
Problemy z nauką

      Na problemy z nauka składa się wiele czynników. Często rodzice narzekają, że dziecko nie chce się uczyć, a dzieci same przyznają, że nauka nie jest ich pasją. Należy się zastanowić, dlaczego niektóre dzieci tak chętnie się uczą? Czy jest to tylko konsekwencja wrodzonych możliwości, rozumianej jako wybitna inteligencja i łatwość przyswajania wiedzy?

      Ostatnie dyskusje na łamach prasy i telewizji dotyczące porównania poziomu polskiej edukacji z innymi systemami oświaty, mogą być źródłem zadowolenia. Faktycznie, polska szkoła przywiązuje olbrzymią wagę do przyswajania szerokiego spektrum wiadomości ogólnych o świecie i w wielu dziedzinach. Rodzice coraz częściej załamują ręce, gdy zaglądając do podręczników swoich dzieci odkrywają ze zgrozą, że wiedza z danego przedmiotu, powiedzmy biologii z poziomu gimnazjum była przyswajana przez nich w szkole średniej. Pomoc z matematyki kończy się często na etapie szkoły podstawowej. Tak więc jest to dobra szkoła czy nie? Ocenę pozostawiamy Państwu. Jednak naszym zdaniem nasz system edukacji bardzo odstaje pod względem realnego kształcenia konkretnych umiejętności, które pokazywałyby jak tą wiedzę wykorzystać w praktyce i często uczniowie z jękiem w głosie pytają:, „ Do czego mi się to przyda?!”

      Jest wielu nauczycieli, którzy wkładają wiele pasji w uczenie swoich przedmiotów, pracując metodami aktywizującymi, tak by ich lekcje były urozmaicone i ciekawe. Jednak w „przeciętnej” szkole nie uczy się dzieci jak mają się nauczyć tak obszernego materiału nie spędzając, na co dzień przy biurku wielu godzin. Jednym słowem uczeń wie, czego ma się nauczyć, ale NIE WIE JAK MA SIę TEGO NAUCZYĆ.

      Szkoła nie bada stylu uczenia dzieci, nie daje konkretnych wskazówek jak odkryć i wykorzystać wrodzony styl uczenia dziecka. Na naszych zajęciach kursanci zapoznawani są z pracą mózgu, zasadami funkcjonowania pamięci, rozpoznają swój styl uczenia, dominujące rodzaje inteligencji i otrzymują konkretne wskazówki jak się uczyć zgodnie ze swoimi preferencjami. Nasze kursy uczą ponadto jak organizować sobie efektywną naukę, jak planować powtórki, jak zapamiętywać różny materiał i jak robić skuteczne i szybkie notatki.

      Na koniec zwracamy się do Pastwa z prośbą. Zwróćcie baczną uwagę, jakie komunikaty związane z oceną ich możliwości kierujecie do swoich dzieci. Czy wspieracie je pozytywnie, czy też nie do końca świadomie krytykujecie? Czy porównujecie ich osiągnięcia z rodzeństwem, rodziną lub koleżankami? Takie oceny są dla dzieci bardzo bolesne, ale też NAJWAŻNIEJSZE. Tylko Wasza wiara naprawdę doda im skrzydeł! Dlatego chwalcie je za najdrobniejsze sukcesy i postępy, doceniajcie najmniejszy wysiłek. Wasza uwaga i pochwały zaprocentują w relacjach na lata!
Rozmiar: 24708 bajtów